Czym zajmują się fizjoterapeuci?

Czy wiesz czym jest fizjoterapia i jak wiele wspaniałych rzeczy może dla Ciebie zrobić? Jeśli odpowiedziałeś "nie", nie jesteś sam. Wiele osób myśli, że fizjoterapeuci tylko masują lub tylko wykonują ćwiczenia. Chociaż fizjoterapeuci stosują te techniki, to nie jest to wszystko, co robią. Nieznajomość pełnego zakresu pracy fizjoterapeuty może ograniczyć Twoją zdolność do uzyskania najlepszej dostępnej, wolnej od leków terapii.

Celem fizjoterapii jest zapobieganie i leczenie urazów poprzez poprawę, utrzymanie i maksymalizację Twojej mobilności. Aby to osiągnąć, używamy specjalistycznych umiejętności praktycznych do oceny i leczenia objawów.

Czytaj więcej...

Dobry fizjoterapeuta

Jak wybrać fizjoterapeutę? To pytanie towarzyszy wielu z nas. W swoich poszukiwaniach nie jesteś sam. Niezależnie od tego, czy przechodzisz rehabilitację poważnego schorzenia, czy też starasz się rozwiązać problem uporczywej dolegliwości. Ważne jest, aby Twój fizjoterapeuta pasował do Ciebie i do zabiegu, którego potrzebujesz. Nie przejmuj się ten artykuł może Ci pomóc wybrać fizjoterapeutę.

Dobry fizjoterapeuta. Czyli kogo?

Fizjoterapeuci posiadają wiedzę na temat ciała i ruchu i uczą się, jak wskazać przyczynę urazu. Oceniają i diagnozują problem, a następnie planują i zapewniają programy leczenia. Celem fizjoterapii jest przywrócenie funkcji lub zminimalizowanie dysfunkcji po chorobie lub urazie. Osiąga się to dzięki połączeniu terapii manualnej, treningu ruchowego oraz wykorzystaniu czynników fizycznych i elektro fizycznych.

Czytaj więcej...

Fizjoterapia domowa

Fizjoterapia domowa może być opcją, nawet jeśli pacjenci o tym nie wiedzą. Fizjoterapia domowa dotyczy sytuacji, w której fizjoterapeuta przychodzi do domu, aby świadczyć usługi rehabilitacyjne. Może to obejmować terapię manualną lub użycie urządzeń jak np. ultradźwięki, które można również używać w domu. Przenośny sprzęt jest przenoszony przez fizjoterapeutę, aby zapewnić leczenie zgodnie z wymaganiami pacjenta. Większość ludzi myśli, że fizjoterapia domowa jest przeznaczona tylko dla tych osób, które nie mogą wstać z łóżka. W rzeczywistości fizjoterapia domowa może pomóc ludziom w różnych sytuacjach, np. tym, którzy:

Czytaj więcej...

Fizjoterapia dla lepszego życia

Fizjoterapia dla lepszego życia pomaga ludziom w każdym wieku, którzy mają pewne warunki medyczne, choroby i urazów, które ograniczają zdolność do funkcjonowania i wykonywania konkretnych zadań. Obejmuje to ból dolnej części pleców, kontuzje sportowe i związane z komputerem, i tak dalej. Indywidualnie dobrany program fizjoterapii może pomóc jednostkom powrócić do poprzedniego poziomu funkcjonowania, a także zachęcić do działań, które mogą pomóc w zapobieganiu dalszym urazom oraz poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Dlatego właśnie usługi fizjoterapeutyczne są tak pomocne i tak modne.

Fizjoterapia dla lepszego życia. Jak to właściwie działa?

Czytaj więcej...

Jak wybrać fizjoterapeutę?

Fizjoterapeuci podlegają ścisłym standardom usług i mają różne obszary specjalizacji. Niezależnie od tego czy cierpisz na konkretne schorzenie czy doznałeś urazu wybór idealnego fizjoterapeuty jest naprawdę ważny. Źle dobrany fizjoterapeuta może skutkować opóźnionymi efektami leczenia, większymi kosztami i poczuciem frustracji. Fizjoterapeuta, którego wybierzesz powinien być w stanie zrozumieć Twój stan zdrowia i określić cele leczenia.

W pobliżu Twojego miejsca zamieszkania może być wielu specjalistów oferujących usługi z zakresu fizjoterapii. Ważne jest, abyś wybrał fizjoterapeutę, który najlepiej nadaje się do leczenia Ciebie. Oto lista kilku rzeczy, które możesz rozważyć przy wyborze fizjoterapeuty dla Ciebie lub dla Twoich bliskich.

Czytaj więcej...