Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny polega na delikatnym lub średnim nacisku na ciało, manipulując tkankami miękkimi w celu promowania relaksu.

Reakcja relaksacyjna jest stanem, w którym tętno i częstość oddechów spada. Kiedy ciało zaczyna się relaksować, hormony stresu zmniejszają się, a mięśnie rozluźniają. Podczas masażu ciało uwalnia różne hormony, które mają terapeutyczny wpływ na organizm. Masaż zwiększa poziom endorfin, serotoniny i dopaminy, które są naturalnymi substancjami chemicznymi poprawiającymi samopoczucie, wytwarzanymi przez organizm. Masaż obniża ilość kortyzolu i adrenaliny, które są hormonami stresu powodującymi depresję i niepokój. Masażyści, rehabilitanci i fizjoterapeuci świadczą usługi masażu relaksacyjnego w celu leczenia różnych schorzeń.

Czytaj więcej...

Leczenie bólu przewlekłego masażem

Masaż może przynieść ulgę osobom, które cierpią z powodu przewlekłego bólu spowodowanego urazem lub długotrwałą chorobą. Masaż ma na celu przerwanie cyklu bólu.

Cykl bólowy to błędna spirala fizycznych reakcji, które aktywują się, gdy ciało odczuwa ból. Kiedy ból jest odczuwany w określonym obszarze, mięśnie zaciskają się wokół niego, aby go chronić. Napięte mięśnie mogą ograniczać ruch i zmniejszać krążenie krwi w mięśniach. Ponieważ unika się normalnego ruchu, ból nasila się z powodu jego ograniczenia. Ograniczony ruch powoduje złą biomechanikę i przyczynia się do zwiększenia bólu.

Czytaj więcej...

Masaż przed zawodami

Masaż przed zawodami jest wykonywany przed treningiem, zawodami lub pragnieniem osiągnięcia wyników sportowych. Celem masażu przed zawodami jest poprawa krążenia krwi, elastyczności i psychicznego przygotowania do aktywności fizycznej oraz poprawa wyników.

Masaż przed zawodami jest krótkim i specyficznym zabiegiem masażu. Masaż przed zawodami rozciąga i rozluźnia mięśnie w szybkim tempie, przygotowując do aktywności i optymalnych wyników. Masaż ma na celu podniesienie temperatury ciała i zwiększenie aktywności układu sercowo-naczyniowego. Zwiększa się ukrwienie mięśni, co zmniejsza napięcie i pozwala im się rozluźnić. Sportowiec może również

Czytaj więcej...

Masaż jako część programu treningowego

Masaż może być skutecznym i korzystnym zabiegiem wykonywanym w ramach programu treningowego. Masaż może pomóc w procesie powrotu do zdrowia, zapobieganiu urazom i relaksu.

Masażyści, rehabilitanci i fizjoterapeuci świadczą usługi z zakresu masażu w ramach programu treningowego w celu leczenia różnych schorzeń.

Jakie techniki masażu są głównie stosowane w ramach programu treningowego?

Rehabilitanci i masażyści, fizjoterapeuci stosują różne techniki w ramach programu treningowego. Do najczęściej stosowanych technik w ramach programu treningowego należą:

Czytaj więcej...

Masaż szwedzki

Masaż szwedzki jest masażem leczniczym, który może być wykonywany delikatnie lub energicznie, w zależności od osobistych preferencji.

Masaż szwedzki wykorzystuje różne techniki masażu i pociągnięcia. Delikatne ruchy masażu szwedzkiego rozgrzewają mięśnie, zwiększając krążenie krwi i uwalniając napięcie. Masaż szwedzki jest stosowany w celu promowania relaksu oraz innych korzyści zdrowotnych. Korzyści zdrowotne płynące z masażu szwedzkiego obejmują poprawę krążenia krwi, która dostarcza składniki odżywcze do komórek, stymulację układu limfatycznego, zapobieganie i łagodzenie urazów mięśni oraz zmniejszanie bólu. Masażyści fizjoterapeuci, rehabilitanci mogą stosować masaż szwedzki jako skuteczną terapię w przypadku wielu schorzeń.

Czytaj więcej...